Cocktail

Tipy pro cestu do USA

Do Spojených států amerických nejezdí běžný turista každý den. Proto - a zejména jedete-li do USA poprvé - je dobré věnovat čas přípravě ještě doma. Především je třeba zkontrolovat platnost a úplnost všech dokladů.

Občané České republiky, kteří jedou do USA za turistikou nebo obchodním účelem na méně než 90 dnů, mohou cestovat bez víz. Ovšem je k tomu nutný biometrický pas. Chcete-li si v USA půjčit motorku nebo auto, je třeba mít platný mezinárodní řidičák. Pak je ještě třeba počítat s pojištěním, zdravotní péče v USA je velmi drahá.

Teprve v USA si mnohý Čech uvědomí, na jak "uvolněné mravy" jsme zvyklí. Nudismus a koupání "nahoře bez" nepřichází v USA v úvahu, dokonce to je trestné. Převlékat se přímo na plážích mezi lidmi je nepřípustné. Těžší to mají v USA také kuřáci: kouření je zakázáno ve všech úředních budovách, autobusech, vlacích a letadlech. V restauracích obyčejně bývají pro kuřáky oddělené sekce. Ve fastfoodových provozovnách se nekouří vůbec.

Z kulinářského hlediska jsou Spojené státy úplným rájem, pestrou směsicí národních a kulturních vlivů, není to jen země hamburgerů. Ovšem ve fastfoodech, které tuto krmi nabízejí, je mnohem levněji než v restauracích. Ceny potravin jsou ve velkých supermarketech srovnatelné nebo nižší než v Evropě.

V USA se při vytáčení meziměstského telefonního čísla volí nejprve 1, pak směrové číslo oblasti (obvykle uvedeno v závorce) a nakonec sedmimístné telefonní číslo. Při telefonování do ČR točíme nejdřív předvolbu 011. Každý stát má svá vlastní informační střediska, která poskytují zdarma cestovní informace, mapy, brožury a velmi užitečné zlevňovací kupony na bydlení, atrakce, výlety a restaurace.

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o poznávacích zájezdech do USA pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@poznavacizajezdyusa.cz